• Procedura przebiegu egzaminu ósmoklasisty

• Uczniowie ósmej klasy w kwietniu przystępują do egzaminu ósmoklasisty.

1. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.

2. Egzamin ósmoklasisty obejmuje następujące przedmioty:

a. język polski

b. matematykę

c. język obcy nowożytny.

3. Egzamin ósmoklasisty z każdego przedmiotu jest przeprowadzany innego dnia.

4. Pierwszego dnia jest przeprowadzany egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut.

5. Drugiego dnia jest przeprowadzany egzamin z matematyki, który trwa 100 minut.

6. Trzeciego dnia jest przeprowadzany egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut.

7. Do czasu trwania egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu nie wlicza się czasu przeznaczonego na sprawdzenie przez ucznia poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi (5 minut).

Więcej informacji o przebiegu egzaminu, przykładowe arkusze i materiały dodatkowe można znaleźć na stronach: www.cke.gov.pl lub www.oke.waw.oke

szczegółowe informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu:

Terminy egzaminu:

HARMONOGRAM

z czego można korzystać na egzaminie:

PRZYBORY

kto jest uprawniony do skorzystania z dostosowań

KOMUNIKAT O DOSTOSOWANIACH