• "Mała książka - Wielki człowiek"

• 03.03.2020 17:26
      • Przedszkolaki ucząstniczą w ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - Wielki człowiek".

Dzieci w dniu 2 marca 2020r. odwiedziły filię Gminnej Biblioteki w Nowej Wsi, gdzie Pani Elżbieta Grzymała wręczyła wszystkim kartę czytelnika. (zdjęcia w Galerii)

W ramach kampanii przedszkolaki otrzymały swoją pierwszą czytankę oraz miały możliwość wypożyczenia książki.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy.

Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.