Laboratoria Przyszłości listopad 2022r.
- 11.12.2022 10:46
- Zajecia rozwijające - poznajemy roboty Photon.
#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci Photon to robot, którego wymyślili studenci z Politechniki Białostockiej. Zespół, który zaprojektował tego edukacyjnego robota, składał się z czterech studentów i wykładowcy akademickiego. Robot Photon wywołał zainteresowanie na całym świecie. Zespołowi projektowemu przyznano nawet nagrodę za najlepszy startup Europy Środkowo-Wschodniej. Nagroda Europejskiej Sieci Aniołów Biznesu, wręczona podczas EBAN Annual Congress, tylko podsyciła zainteresowanie klientów z całego świata. Photon bardzo szybko stał się dostępny w wielu krajach, gdzie okazał się świetnym towarzyszem dla dzieci w różnym wieku.
Cały zespół projektowy odpowiadający za stworzenie Photona wykazał się ogromną determinacją. Wszystko zaczęło się od zbiórki pieniędzy na stronie crowdfundingowej. W ciągu pięciu dni zebrano potrzebne 35 tysięcy dolarów, ale po osiągnięciu tego celu wiele osób nadal wpłacało środki na realizację przedsięwzięcia. Doceniono w ten sposób projekt, który pozwolił stworzyć Photona – robota, który daje dzieciom nie tylko mnóstwo zabawy, lecz także pozwala na efektywny rozwój w wielu dziedzinach. To zdecydowanie zabawka na miarę XXI wieku!
Co potrafi Photon – robot edukacyjny?
Photon to zabawka, która rozwija się razem z dzieckiem. To wyjątkowy model robota interaktywnego, który na samym początku nie potrafi nic zrobić. Zadaniem ucznia jest odblokowywanie kolejnych funkcjonalności Photona. W ten sposób robot skłania do nabywania konkretnych umiejętności. Wszystko odbywa się jednak w formie zabawy, a nie przymusu nauki. Bawiąc się, jednocześnie nieświadomie się uczymy, a nie od dziś wiadomo, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów przyswajania wiedzy i nowych umiejętności. Photon to robot edukacyjny, który dzięki temu, że na początku „nie wie nic”, jest perfekcyjnie dopasowany do wieku i stopnia rozwoju ucznia.
Robot edukacyjny Photon jako zabawka dla dzieci ma bardzo ciekawe wyposażenie, na które składają się:
- czujnik światła,
- czujnik dotyku,
- czujnik odległości,
- pomiar przejechanej trasy,
- pomiar kąta obrotu,
- magnetyczne gniazda na akcesoria,
- możliwość komunikacji między robotami,
- podświetlenie LED czułek i oczu,
- czujnik dźwięku,
- głośnik,
- czujnik kontrastu podłoża.
Photon jako robot-zabawka to zaawansowane technicznie urządzenie, które jednak nie przytłacza wielością możliwości, ale aktywnie reaguje na zabawę. Między innymi odpowiada na dotyk czy głośne dźwięki, a także sam je wydaje, na co pozwala mu rozbudowana aplikacja do Photona. Wykrywanie kontrastu pozwala na sterowanie zabawką dokładnie tak, jak się chce. Na przykład robot będzie się poruszał po wyznaczonej przez dziecko białej linii, jeśli maluch tylko będzie tego chciał. Urządzenie zapamięta też tę trasę albo zmierzy ją z dokładnością do 1 cm. Możliwości Photona są pod tym względem znacznie bardziej rozbudowane niż te, którymi dysponują inne zabawki interaktywne.
Żadne uczeń nie będzie się więc z Photonem nudzić. Co widać na zdjęciach:
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły