• Rekrutacja do przedszkola i pierwszej klasy Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Nowej Wsi

• Od dnia 1 marca 2022r. prowadzona będzie rekrutacja do przedszkola i klas pierwszych Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Nowej Wsi na rok szkolny 2022/2023.

Rekrutacja do Przedszkola:

• Od 1 do 14 marca 2022r. można składać wniosek o przyjęcie do Przedszkola w Nowej Wsi wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę.
            • Rodzice dzieci kontynuujących zajęcia przedszkolne składają deklarację o kontynuacji w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego, bez konieczności udziału w rekrutacji.

Nabór do Przedszkola prowadzi się zgodnie z zarządzeniem nr 9/2022 Wójta Gminy Olszewo- Borki.

Rekrutacja do Szkoły:

• Od 1 do 14 marca 2022r. Można składać wniosek o przyjęcie do klasy I Szkoły Podstawowej w Nowej

Nabór do Szkoły prowadzi się zgodnie z zarządzeniem nr 10/2022 Wójta Gminy Olszewo- Borki.

Szczegóły w załącznikach.

Do pobrania:

• Przedszkole - Spotkanie z leśnikiem

• Nowa galeria Przedszkole - Spotkanie z leśnikiem została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 23.02.2022 nasze przedszkolaki odwiedził pani leśnik pracująca w nadleśnictwie w Ostrołęce. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika. Nasz gość opowiedział, a zarazem przypomniał dzieciom o zwierzętach występujących w lesie. Opowiedział o przygotowaniach do zimy zwierzyny leśnej oraz przypomniał, jak należy zachowywać się w lesie. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tych opowieści, a na zakończenie spotkania dostały drobne upominki. Każda grupa otrzymała budkę lęgową dla ptaków oraz pokarm aby pomagać zwierzętom w czasie zimy. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą przedszkolaków.

• Informacja

• Dyrektor Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Nowej Wsi podaje do publicznej wiadomości wykaz pomieszczeń przeznaczonych do nieodpłatnego użyczenia w 2022 roku

W użyczonym pomieszczeniu znajduje się Filia Biblioteki Gminnej. Biblioteka przeniosła się do w budynku Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Nowej Wsi, ul. Szkolna 1A Nowa Wieś. Wejście  do placówki od strony boiska szkolnego, po sąsiedzku z przedszkolem.

• Nowe wytyczne

• Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych – tryb pełny stacjonarny (aktualizacja) z 18.02.2022r. zostały umieszczone na naszej stronie w zakładce Uczniowie i rodzice - Koronawirus.

Z wytycznym można się w załączniku poniżej

lub pod linkiem:

• Poszukujemy specjalisty

• Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Nowej Wsi poszukuje,  na 3 godziny w tygodniu, nauczyciela posiadającego kwalifikacje do prowadzenia zajęć sensoryki integracyjnej.

Zajęcia będą odbywać się popołudniami. Mogą być zorganizowane jednego dnia.

Kontakt:

Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Nowej Wsi,

ul.Szkolna 1A

Gmina Olszewo-Borki

tel 29 760 44 66

• Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

• Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: 21.02. – 04.03.2022r.

Miejsce Akcji: Budynek gospodarczy na placu Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Nowej Wsi

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

• W świecie bajek

• Nowa galeria W świecie bajek została dodana do albumu fotograficznego

W styczniu nasze przedszkole odwiedził teatrzyk pt. "W świecie bajek". Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie.

• W karnawale same bale

• Nowa galeria W karnawale same bale została dodana do albumu fotograficznego

W styczniu odbyły się zabawy karnawałowe w klasach I-III Szkoły Podstawowej i w Przedszkolu. Dzieci chętnie bawiły się przy wesołej muzyce, brały udział w różnych konkurach i zabawach oraz zajadały się watą cukrową i popcornem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń.