• Ogłoszenie o konkursie

• Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego „Matematyczne (O)pole”

MSCDN Wydział w Warszawie
            Zaprasza do uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Plastycznym „Matematyczne (O)pole”.
            Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki pod patronatem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Udział w konkursie jest nieodpłatny.

Jest to już 7. edycja tego Konkursu.

W ubiegłym roku szkolnym większość Kuratoriów Oświaty wpisała nasz Konkurs do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych branych pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Główne cele konkursu to popularyzacja matematyki oraz propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat „Matematyczne (O)pole”.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki:

Szczegóły:

1. Konkurs przebiega w trzech etapach:

a. etap I – szkolny,

b. etap II

c. etap III – finał ogólnopolski.

2. Prace konkursowe zostaną ocenione w kategoriach wiekowych:

a. klasy 1-4 szkoły podstawowej;

b. klasy 5-8 szkoły podstawowej.

3. Zadaniem uczestników Konkursu jest przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat „Matematyczne (O)pole”.

4. Każdy uczestnik Konkursu wykonuje własnoręcznie (bez pomocy osób trzecich) pracę na płaszczyźnie w dowolnej technice (malarskiej, rysunkowej, graficznej, mieszanej), w formacie A4 lub A3.

5. Każdy uczestnik Konkursu nadaje tytuł swojej pracy, dodatkowo może dodać krótki opis. 6. Prace należy składać wraz z metryczką i oświadczeniem prawnego opiekuna (dokumenty w załącznikach poniżej).

7. Prace uczniów klas I – III zbierają wychowawcy, a klas IV – VIII Pani Jolanta Godzina.

7. Prace ocenione będą pod względem: zgodności z tematem, kreatywności w realizacji tematu i zastosowanych technik, walorów artystycznych i estetycznych.

9. Najlepsza praca w szkole zostanie przesłana do organizatorów konkursu i weźmie udział w kolejnym etapie konkursu.

Pytania można kierować do Pani Jolanty Godziny.

• Wycieczka do Łodzi

• Nowa galeria Wycieczka do Łodzi została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 16.11.2023 r. uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Największą atrakcją było łódzkie Orientarium, gdzie mogliśmy podziwiać kąpiel słoni. Rafa Koralowa zachwyciła nas cudnymi kolorami a 26 metrowy wodny tunel pozwolił "zanurzyć" się w głębinach oceanu. Bliskość przepływających ryb sprawia, że przejście tunelem naprawdę robi niesamowite wrażenie. Ponadto, odwiedziliśmy Muzeum Włókiennictwa, przeszliśmy się słynną ulicą Piotrkowską, podziwialiśmy Pasaż Róży. Na koniec dotarliśmy do Manufaktury - centrum handlowo-usługowego. Mimo niesprzyjającej pogody spędziliśmy razem czas pełen wrażeń.

• Przegląd Pieśni Patriotycznej w Baranowie

• 31 października uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje umiejętności wokalne na Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Baranowie.

Z klas 1-3 wystąpiły 2 zespoły i solista Piotr Pojawa, z klas 4-8 było 4 solistów.

I miejsca: zajęli Piotr Pojawa i Mikołaj Pojawa.

Zwycięzcy wystąpią na Gali Laureatów 11 listopada w Baranowie.

Życzymy dalszych sukcesów, jesteśmy z Was bardzo dumni.