• SPOTKANIE Z POEZJĄ

•          24 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława

Broniewskiego w Olszewie - Borkach odbył się Międzyszkolny Konkurs

Recytatorski  ,,Spotkanie z poezją".

Uczestnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych:

Klasy I - III

Klasy IV - V

Klasy VI - VIII

Uczniowie klas I - V prezentowali utwory Marii Konopnickiej. Uczniowie

klas VI - VIII recytowali utwory polskich romantyków.

Uczniowie naszej szkoły zajęli  następujące miejsca:

Klasy I - III

II  miejsce - Lesiński Stanisław - SP Nowa Wieś

III miejsce - Pojawa Mikołaj - SP Nowa Wieś

Klasy IV - V

I miejsce - Glinka Martyna - SP Nowa Wieś

II miejsce - Chełstowski Hubert - SP Nowa Wieś

Klasy VI - VIII

II miejsce - Zapisek Ryszard - SP Nowa Wieś

Wyróżnienia:

Malinowski Jan - SP Nowa Wieś

Mrugacz Arkadiusz - SP Nowa Wieś

Pojawa Julia - SP Nowa Wieś

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

• Miejsce Urodzenia

• 22 marca 2022r.

W Klubie "Oczko" Ostrołęckiego Centrum Kultury odbył się 40 Ostrołęcki Konkurs Recytatorski "Miejsce Urodzenia". Przyznano nagrody w trzech kategoriach. Celem jest popularyzacja twórczości literackiej związanej z regionem Kurpiowszczyzny oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego.

Konkurs miał trzy kategorię: klasy IV - VI szkoły podstawowej, klasy VII - VIII szkoły podstawowej, młodzież szkół ponadpodstawowych. W składzie komisji byli: Wiktor Loga - aktor, Katarzyna Zarychta - aktorka, Bogusława Zawalich - z Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się nasi uczniowie:

Klasa IV-VI

Wyróżnienie otrzymał:

Hubert Chełstowski – uczeń klasy V,

Klasa VII-VIII

I miejsce - Ryszard Zapisek – uczeń klasy VIIIa,

Wyróżnienie otrzymali:

Julia Pojawa - uczennica klasy VIIIb,

Arkadiusz Mrugacz - uczeń klasy VIIIa.

Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Aneta Krześnicka.

Gratulujemy!

• Nowa galeria Pierwszy Dzień Wiosny została dodana do albumu fotograficznego

Dziś uczniowie kl. VIII b i VII a przygotowali Parodię codziennych lekcji w szkole, było dużo śmiechu i radości. Autorkami scenariusza były Amelia i Julia z kl. VIIIb. Dziękujemy za miły dzień.

• Doradzcy zawodowi

• Nowa galeria Doradzcy zawodowi została dodana do albumu fotograficznego

Na spotkaniu z doradcami uczniowie kl. VIII dowiedzieli się o predyspozycjach zawodowych i wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

• Razem dla Ukrainy

• Nowa galeria Razem dla Ukrainy została dodana do albumu fotograficznego

"Razem dla Ukrainy" przedszkole uczestniczy w akcji pomocowej dla uchodźców. Razem z dziećmi zachęcamy ludzi dobrej woli do zaangażowania i pomocy.

• Grupa Biedronki

• Nowa galeria Grupa Biedronki została dodana do albumu fotograficznego

Dzieci w grupie "Biedronki" mają wiele ciekawych aktywności: oglądają teatrzyki, uczestniczą w zabawach ruchowych i budują ciekawe konstrukcje.

• Rekrutacja do przedszkola i pierwszej klasy Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Nowej Wsi

• Od dnia 1 marca 2022r. prowadzona będzie rekrutacja do przedszkola i klas pierwszych Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Nowej Wsi na rok szkolny 2022/2023.

Rekrutacja do Przedszkola:

• Od 1 do 14 marca 2022r. można składać wniosek o przyjęcie do Przedszkola w Nowej Wsi wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę.
            • Rodzice dzieci kontynuujących zajęcia przedszkolne składają deklarację o kontynuacji w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego, bez konieczności udziału w rekrutacji.

Nabór do Przedszkola prowadzi się zgodnie z zarządzeniem nr 9/2022 Wójta Gminy Olszewo- Borki.

Rekrutacja do Szkoły:

• Od 1 do 14 marca 2022r. Można składać wniosek o przyjęcie do klasy I Szkoły Podstawowej w Nowej

Nabór do Szkoły prowadzi się zgodnie z zarządzeniem nr 10/2022 Wójta Gminy Olszewo- Borki.

Szczegóły w załącznikach.

Do pobrania:

• Przedszkole - Spotkanie z leśnikiem

• Nowa galeria Przedszkole - Spotkanie z leśnikiem została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 23.02.2022 nasze przedszkolaki odwiedził pani leśnik pracująca w nadleśnictwie w Ostrołęce. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika. Nasz gość opowiedział, a zarazem przypomniał dzieciom o zwierzętach występujących w lesie. Opowiedział o przygotowaniach do zimy zwierzyny leśnej oraz przypomniał, jak należy zachowywać się w lesie. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tych opowieści, a na zakończenie spotkania dostały drobne upominki. Każda grupa otrzymała budkę lęgową dla ptaków oraz pokarm aby pomagać zwierzętom w czasie zimy. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą przedszkolaków.

• Informacja

• Dyrektor Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Nowej Wsi podaje do publicznej wiadomości wykaz pomieszczeń przeznaczonych do nieodpłatnego użyczenia w 2022 roku

W użyczonym pomieszczeniu znajduje się Filia Biblioteki Gminnej. Biblioteka przeniosła się do w budynku Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Nowej Wsi, ul. Szkolna 1A Nowa Wieś. Wejście  do placówki od strony boiska szkolnego, po sąsiedzku z przedszkolem.

• Nowe wytyczne

• Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych – tryb pełny stacjonarny (aktualizacja) z 18.02.2022r. zostały umieszczone na naszej stronie w zakładce Uczniowie i rodzice - Koronawirus.

Z wytycznym można się w załączniku poniżej

lub pod linkiem: