• KIM JEST PEDAGOG SZKOLNY?

• 30.09.2020 06:44
        • Pedagog jest w szkole osobą współpracującą z nauczycielami, dyrekcją, pracownikami niepedagogicznymi i rodzicami na rzecz i w interesie uczniów. Wspiera wszystkich, prowadzi mediacje, pomaga przyjrzeć się trudnościom, ale i możliwościom.

• KIM JEST PSYCHOLOG?

• 30.09.2020 06:40
        • Psycholog to osoba, która posiada odpowiednie  kwalifikacje i  zajmuje się  pracą z drugą osobą, udzielając jej wsparcia i pomocy psychologicznej. W  rzeczywistości  chodzi o możliwość spotkania się, nawiązania kontaktu, gdzie w atmosferze zrozumienia można porozmawiać o problemach i nurtujących sprawach. Jego praca polega na zbieraniu informacji na temat klientów, problemów i zjawisk, poprzez badania psychologiczne (przykładowo: rozmowa, testy psychologiczne, rysunek ),opiniowaniu, orzekaniu, pracy terapeutycznej, a także  udzielaniu pomocy psychologicznej.

Najczęściej  pacjenci zgłaszają się do psychologa by porozmawiać o emocjach,  frustracjach, decyzjach, czy motywacjach, w dużej mierze po to, by je zrozumieć.

Psychologa poza obszarami gabinetu terapeutycznego, można spotkać  między innymi  na policji, w sądzie,  poradniach zdrowia,  szpitalu, firmach jako specjalista do spraw personalnych/ dziale HR,   w ośrodkach odwykowych, placówkach oświatowych, ośrodkach opiekuńczych i wychowawczych.

• Rodzice, opiekunowie

• 29.09.2020 19:46
        • Każdy z nas powinien mieć takie miejsce,  gdzie może być sobą, gdzie jest wolny od  krzywd, niebezpieczeństw, gdzie może się  nie bać i oddychać pełną piersią.
                 Takim miejscem powinien być dom!