• Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

• 13 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej w Przystani odbył się „Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego”. Był to konkurs dla klas I - VIII szkół podstawowych z gminy Olszewo- Borki. Został zorganizowany z myślą o uczniach wykazujących szczególne zainteresowania językiem angielskim oraz pragnących rozszerzyć i pogłębić wiedzę i umiejętności z języka angielskiego.

31 maja 2022 r w Szkole Podstawowej w Przystani odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, które uczniowie otrzymali za osiągnięcia w „Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego”.

Konkurs przebiegał w następujących kategoriach:

• uczniowie klas I- III rywalizowali w „Konkursie Językowo- Plastycznym „My favourite Disney character”. Zadaniem każdego uczestnika było przedstawienie w dowolnej technice wybranej przez siebie postaci z kreskówki Disneya i opisanie jej w języku angielskim. W tej grupie naszą szkolę reprezentowali: Mikołaj Pojawa oraz Zuzanna Szymaniak, zajęli III miejsce.
            • Dla uczniów klas IV-VIII przygotowano pytania konkursowe w formie testu pisemnego.  Kategorię klas IV-VI reprezentowali uczniowie: Maciej Malinowski, Iga Pełtak oraz Kacper Jemielity. Kategorię klas VII-VIII: Amelia Denkiewicz, Szymon Kobrzyński, Miłosz Olender. Uczennica klasy VIII b Amelia Denkiewicz zajęła III miejsce w swojej kategorii, Szymon Kobrzyński, Miłosz Olender  oraz Maciej Malinowski zdobyli wyróżnienia.

Konkurs swoim patronatem objęła Pani Wójt Gminy Olszewo- Borki Aneta Katarzyna Larent.

Wszystkim uczniom GRATULUJEMY!!!

Zdjęcia znajdują się w Galerii

• Pierwsza wizyta przedszkolaków w muzeum

• Nowa galeria Pierwsza wizyta przedszkolaków w muzeum została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 19 maja 2022 r. w ramach lekcji muzealnej „Moja pierwsza wizyta w muzeum”, dzieci z grup przedszkolnych "Biedronki" i "Sówki" odwiedziły Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest muzeum, kim jest muzealnik i archeolog, poznały zasady obowiązujące w takim miejscu, jak również zwiedziły wystawy, na których obejrzały m.in. tradycyjne stroje kurpiowskie, narzędzia i przybory codziennego użytku jakimi kiedyś posługiwali się Kurpie. W trakcie warsztatów w pracowni muzealnej dzieci wykonały lampiony.