• II Międzyszkolny Konkurs Literacki Szczęśliwa Rodzina

• Nowa galeria II Międzyszkolny Konkurs Literacki "Szczęśliwa Rodzina" została dodana do albumu fotograficznego

II Międzyszkolny Konkurs Literacki ,,Szczęśliwa Rodzina” pod patronatem Pani Anety Katarzyny Larent - wójta gminy Olszewo-Borki.

Do konkursu przystąpiło ponad 50 dzieci ze szkół z terenu Gminy Olszewo-Borki. Uczestnicy mieli za zadanie napisać wiersz na temat swojej rodziny.

Prace wszystkich uczestników zostały wydane w postaci tomiku wierszy. Pani Wójt i dyrektor Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Nowej Wsi Alinę Lenkiewicz każdemu młodemu poecie, uczestnikowi konkursu wręczyły Tomik wraz z dyplomem.

W czasie uroczystości uczniowie naszej szkoły recytowali wybrane wiersze. Obecni goście mogli obejrzeć występy artystyczne przedszkolaków i uczniów ze Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Nowej Wsi.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji konkursu.

• Biwak klasa I

• Nowa galeria Biwak klasa I została dodana do albumu fotograficznego

10 i 11 czerwca klasa I była na biwaku w szkole. Swoją przygodę rozpoczęli grą w podchody. Nie zabrakło nocnych zabaw w przedszkolu, gier sportowych o północy na sali gimnastycznej. Wszyscy zadowoleni i niewyspani po śniadaniu, z bagażem wrażeń wrócili do domów.

• Projekty w grupie Biedronki

• Nowa galeria Projekty w grupie Biedronki została dodana do albumu fotograficznego

Dzieci z grupy "Biedronki" wesoło i radośnie spędzają czas w przedszkolu. Ciekawe zajęcia realizują podczas projektu edukacyjnego "Wesołe ciastolinki" oraz innowacji pedagogicznej "Teatrzyk kamishibai.

• Szkolny Konkurs Ortograficzny

• Mistrz ortografii

Szkolny Konkurs Ortograficzny odbył się 6 czerwca 2022r. Podzielony został na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI, VII-VIII.

W kategorii klas IV- VI nagrodzeni zostali:

I miejsce - Marcel Żebrowski -kl. V

II miejsce – Maciej Malinowski - kl. V

III miejsce – Iga Pełtak -kl. V

W kategorii klas VII- VIII przyznano:

I miejsce – Oliwia Olender- kl. VII b

II miejsce- Klaudiusz Grzejka- kl. VIII b

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym!

• Grupa Biedronki

• W czerwcu dzieci z grupy Biedronki wybrały się na wycieczkę do miejsca pamięci narodowej - Grobu Nieznanego Żołnierza. Dzieci zapaliły znicze i uczciły minutą ciszy pamięć poległych. Była to dobra lekcja historii i szacunku dla zmarłych.

• Przedszkole

• Nowa galeria Przedszkole została dodana do albumu fotograficznego

2 czerwca dzieci z grupy Biedronki wybrały się na wycieczkę do Skansenu w Kadzidle. Brały udział w ciekawym wydarzeniu 21. Warsztatach Etnograficznych. Przedszkolaki chętnie angażowały się we wszystkie aktywności: pranie na tarze, próbowanie pempuchów, robienie ciastek maszynkowych oraz słuchały z zaciekawieniem innych rzemieślników. Wspomnienia te zostaną na długo w naszej pamięci i mamy nadzieję, że wrócimy tu za rok!

• Grupa Biedronki

• Nowa galeria Grupa Biedronki została dodana do albumu fotograficznego

Dzień Dziecka w grupie Biedronki. Dzieci stworzyły swój wymarzony domek, zajadały się pysznościami i wspaniale się bawiły.

• Wycieczka do Warszawy klasy I - III

• Nowa galeria Wycieczka do Warszawy klasy I - III została dodana do albumu fotograficznego

31 maja uczniowie klas I-III wyjechali na wycieczkę do Warszawy. W programie była wizyta w parku trampolin, spektakl "Piotruś Pan" W Teatrze Studio Buffo, warsztaty w Muzeum Narodowym oraz pyszny obiad. Wyjazd był naprawdę udany i na długo pozostanie w naszej pamięci.